Members & Alternates

 

 

Name

Location

Start

End

Argo, Frank H.

Princeton

1977

1984

Ash, Brandon

Colusa

1984

1990

Ash, Robert

Colusa

1972

1977

Baber, Jack W.

Colusa

1971

1983

Baggett, Bill

Marysville

1996

2008

Baldridge, Duane

Firebaugh

1988

1990

Barmann, H. Winfried

Chico

1970

1973

Beck, Robert

Modesto

1974

1983

Benedix, Mike

Escalon

2003

2009

Benson, Lance

Durham

2013

2019

Boeger, Michael E.

Gridley

1976

1992

Bolen, Elmer

Carmichael

1975

1978

Bowen, Jason

Maxwell

2009

2017

Breckenridge, Ron

Woodland

2005

2013

Britton, Jim

Firebaugh

1982

1987

Brumley, Donald

Escalon

1988

1995

Buckley, Ralph

Knights Landing

1983

1989

Butler, Steve

Robbins

1998

2004

Campbell, James

Princeton

1995

1998

Carlson, Ralph

Richvale

1969

1976

Carlson, William

Richvale

1991

2000

Carrancho, Joe

Maxwell

1996, 2007

1999, 2019

Carter, George C.

Chico

1974

1976

Chappell, Grant

El Macero

1977

1984

Coleman, Thomas

Gridley

1997

2003

Corriea, Grant

El Macero

1981

1983

Cowee, Carol

Pleasanton

1975

1981

Daddow, Mike

Nicholaus

2000

2018

Davis, Narval F.

Firebaugh

1970

1977

Dennis, Steven L.

Maxwell

1977

1998

Dennis, Zachary

Maxwell

2004

2011

Dewit, Mike

Davis

2014

2017

Desjardins, William

Firebaugh

1977

1982

Doorenbal Jr., Herman

Escalon

1997

2006

Drew, Leland O.

Yuba City

1970

1977

Driver, Gary

Grimes

1985

1988

Dubois, Francis B.

Woodland

1975

1987

Dudley, Chuck L.

Woodland

1984

1987

Enos, John

Artois

2007

2010

Erdman, James R.

Knights Landing

1971

1972,

Faye, Eric

Knights Landing

1993

1996

Fiack, Seth

Glenn

2010

2017

Frandrup, Al

Yuba City

1971

1972

Funke, Carl

Willows

1989

1992

Garner, John

Princeton

1988

1991

Giusti, Richard

Robbins

1974

1986

Gross, Jared J.

Grimes

2013

2017

Grundman, James

Galt

1974, 1983

1977, 1985

Harrington, Ronald R.

Live Oak

1971

1983

Harris, Glen R.

Richvale

1970, 1975

1973, 1980

Hickel, Frances

 

2000

2003

High, Carroll W.

Richvale

1969

1978

Hoffman, Michael E.

Valley Home

1988

1992

Holzapfel, Roy

Willows

2003

2016

Job, Lyle

Richvale

2003

2006

John, Steve

Escalon

1992

1995

Jones, Harry

Willows

1974

1977

Jones, Steven

Willows

2005

2008

Jopson, Wesley

Rio Oso

1993

1996

Kalfsbeek, Henry

Arbuckle

2007

2019

Keeley III, Ralph

Colusa

1982

1985

Kelleher, Tim

Biggs

1981

1991

Keller, Kenneth

Colusa

1978

1984

Khan, Imran

Chico

2013

2017

Knight, Terrill

Willows

1990

2005

Knowles, Clark

Willows

1983

1989

LaCompte, John

Dos Palos

1970

1988

LaGrande, Leo

Williams

1987

1999

LaGrande, Mike V.

Williams

1984

1987

Larrabee, Eric

Butte City

1992

2010

Larrabee, Frank

Butte City

1982

1988

Leathers, James G.

Woodland

1971, 1976

1974, 1981

Leathers, Scott

Woodland

1987

1991

Leiser, Gregory K.

Knights Landing

1981, 1986

1984, 1997

Lemenager, Debra

Sutter

1994

1997

Lemenager, Ned

Sutter

1986

1994

Lovelace, Charles

Maxwell

1978

1995

Lundberg, Bryce

Richvale

2000

2003

Lundberg, Jessica

Richvale

2006

2018

Lux, Michael

 

1999

2002

Manuel, Burt

Yuba City

1998

2019

Martin, Marsha

Chico

1980

1981

Massa, Greg

Hamilton City

2004

2007

Mast, Cowles

Esparto

1982

1985

Maxwell, Michael

Stockton

1983

1987

McClellan, Tom

Woodland

1996

2017

McGowan, Robert

Chico

1978

1987

Meissonnier, David

Merced

1994

2001

Meyer, Kurt

Gridley

1993

2011

Meyers, Ed

Biggs

1987

1993

Michael, Charles H.

Willows

1971

1983

Michel, Dennis

Nicolaus

2011

2016

Miller, Jeff

Arbuckle

2004

2007

Motley, Sandy

Davis

1984

1991

Montgomery, Bruce

Maxwell

2011

2011

Murphy, Donald E.

Nelson

1980

1981

Myers, Herbert

Arbuckle

1972

1976

Nordman, Les

Merced

1991

1996

Norene, Gerald M.

Wheatland

1997

2000

O’Rourke, John J.

Sacramento

1975

1976

Osterli, Roy

Pleasant Grove

1969

1975

Otterson, Lee A.

Colusa

1971

1973

Otterson, Wm M.

Merced

1971

1974

Paulsen, Regnar

Woodland

1969

1975

Paulus, Fred

Escalon

1977

1983

Perry, Brett

Maxwell

1998

2003

Poundstone, Emery

Colusa

1973

1978

Poundstone, Richard

Woodland

1990

1991

Richter, Henry

Knights Landing

1983

1986

Richter, Joseph

Colusa

2012

2018

Rieke, Gary

Merced

1988

1991

Robinson, Daniel

Durham

2013

2019

Rominger, Richard

Winters

1987

2005

Rourke, Gar

Colusa

1992

1997

Rudd, Drew

Gridley

1992

2019

Schaad, Daryl

Maxwell

1989

1995

Scheidel, Brett

Nicolaus

1988, 2002

1991, 2017

Shannon, Mike

Yuba City

1991

1994

Siller, Kay

Yuba City

2003

2018

Sligar Jr., George

Gridley

1995

2007

Sligar, Eric

Biggs

2009

2012

Sorrenti, Alfred

Stockton

1971

1974

Spangler, William

Nicolaus

1969

1977

Squires, Paul

Yuba City

2008

2011

Struckmeyer, Joseph

Colusa

1985

1994

Sutton, Robert

Maxwell

1994

2000

Swaner, George

Glenn

1995

2019

Swaner, William

Glenn

1977

1981

Tennis, Lance

Chico

1974

1997

Thurman, Hobart W.

Willows

1971

1974

Tibbitts, George

Arbuckle

1998

2004

Tremble, Steve

Escalon

1985

1988

Van Dyke Jr, Harlan M.

Pleasant Grove

1978

1982

Van Dyke, Rob

Pleasant Grove

2014

2017

Van Dyke, Robert

Pleasant Grove

1984

2013

Van Ruiten, David

Robbins

1995

1998

Van Ruiten, George

Knights Landing

1992

1995

Warnock, William

Nicolaus

2013

2019

Webster, James

Robbins

1999

2013

Willey, Edwin A.

Sacramento

1969

1977

Wylie, W. Bruce

Colusa

1969

1982

 revised 10/29/2015

BlueBar.jpg (2385 bytes)

For further information contact:
Dana Dickey, PO Box 507, Yuba City, CA 95992
phone: 530-673-6247 * fax: 530-674-0426